Wyszukiwanie zawłaszczonych telefonów

Newsy

Często zdarza nam się coś zgubić, na ogół jednak najbardziej boli zguba rzeczy kosztownych, które zostały ukradzione.


Skradzione telefony w kilku prostych krokach dodamy go do bazy, żeby utrudnić handel skradzionymi telefonami.


Tutaj bezpłatnie i w prosty sposób sprawdzimy czy aparat telefoniczny, którego używamy, lub zamierzamy nabyć pochodzi z legalnego źródła (NagrodaZaInfo - o skradzionym telefonie). W pierwszej kolejności jednak powinno się zgłosić to na policji, żeby zdobyć potwierdzenie zgłoszenia przestępstwa. Jeżeli ktoś użyje skradzionego telefonu, operator będzie go mógł znaleźć za pomocą unikalnego numeru seryjnego telefonu. Jest to najczęściej kombinacja 15 znaków, jakie można znaleźć na srebrnej naklejce na tyle aparatu i pod akumulatorem. Platforma w łatwy sposób uniemożliwi rejestrację skradzionych telefonów i powtórne wprowadzenie ich do sprzedaży w jakimkolwiek kraju, gdzie funkcjonuje baza, jeśli telefon został w niej zapisany.


Baza skradzionych rowerów pozwala na łatwiejsze odebranie skradzionego roweru i jest całkowicie za darmo. Zezwala na szybką kontrolę przez kupnem używanego roweru czy pochodzi z kradzieży (bazy skradzionych rowerów). Daje to szansę powiększenia liczby odszukanych skradzionych rowerów nie wyłącznie w Europie.


wykład
Author: University of Liverpool Faculty of Health
Source: http://www.flickr.com


Kupując rower, bądź części rowerowe na licytacji internetowej, albo od osoby nieznajomej w łatwy sposób sprawdzimy czy sprzęt jest legalny, czy pochodzi z kradzieży i czy po jego kupnie nie zagraża nam zarzut paserstwa, za jaki grozi odpowiednia kara.
Baza skradzionych rowerów ma służyć przede wszystkim nabywającym rower użytkowany, ażeby nie kupili przedmiotu skradzionego, również poszkodowanemu, ażeby nagłośnić i upublicznić zjawisko kradzieży roweru.